poniedziałek, 18 czerwca 2018

W dniu 12 czerwca 2018 roku miało miejsce spotkanie autorskie Krystyny Krzyżanowskiej-Nastulczyk - przewodniczącej bielskiej Apostrofy. Wieczorek odbywał się w niezwykle klimatycznej piwnicy w Zbiorach Specjalnych Książnicy Beskidzkiej w Bielsku-Białej. Atmosfera tego miejsca i piękne wiersze Autorki powodowały dreszcz wzruszenia na wszystkich uczestnikach spotkania.

Poniżej zdjęcia z tego spotkania:

 

 

zdj. Franciszek Nastulczyk

poniedziałek, 14 maja 2018

Mam zaszczyt podzielić się z Wami informacją o wydaniu nowej książki poetyckiej naszej przewodniczącej - Krystyny Krzyżanowskiej-Nastulczyk "dziewczynka Fuligo". 

Przód okładki:

Przód Obwoluta Dziewczynka Fluego

Tył okładki:

Tył Obwoluty Dziewczynka Fluego

niedziela, 25 marca 2018

W dniu 22 marca 2018 roku w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Bielsku-Białej odbył się wernisaż znanego bielskiego kolekcjonera malarstwa Michała Góreckiego. Członkinie Apostrofy - Krystyna Krzyżanowska-Nastulczyk i Magdalena Georg były poetyckim "przerywnikiem" podczas tego wernisażu. Wśród dzieł znanych i nieznanych malarzy polskich i zagranicznych poetki odczytały swe wiersze, co spotkało się z uznaniem i aplauzem publiczności.

To miłe spotkanie zostanie na długo w naszych sercach!

Fot. Maciej Chrobak

niedziela, 18 marca 2018

W dniu 15 marca 2018 roku odbył się wieczorek autorski Magdaleny Georg, członkini literackiej grupy Apostrofa. W klimatycznych wnętrzach Klubu Nauczyciela pojawiło się sporo gości, miłośników poezji. Spotkanie rozpoczęła przewodnicząca grupy Krystyna Krzyżanowska-Nastulczyk, przedstawiając pokrótce autorkę. Przy winie i ciasteczkach można było posłuchać przede wszystkim haiku, krótkiej japońskiej formy poetyckiej. Oprócz tradycyjnego czytanego słowa, goście śledzili wiersze na prezentacji autorstwa poetki. To rozwiązanie przypadło do gustu uczestnikom spotkania, gdyż tak krótka forma jest trudniejsza w odbiorze tylko poprzez słuchanie.

Bardzo dziękujemy gościom i autorce.

 

Fot. Agnieszka Lubos

W dniu 15 lutego 2018 roku w Klubie Nauczyciela odbył się wieczorek autorski Barbary Beliczyńskiej, członkini grupy literackiej Apostrofa. Spotkanie autorskie otworzyła Krystyna Krzyżanowska-Nastulczyk, przewodnicząca Apostrofy, parę miłych słów dodała Barbara Nowicka. Mimo niesprzyjającej zimowej aury, w nastrojowym wnętrzu i przy dźwiękach muzyki w wykonaniu Małgorzaty Pomorskiej, goście słuchali z zapałem porywającego głosu Basi Beliczyńskiej czytającej swoje wiersze.

Bardzo dziękujemy za interesujący wieczór, Basiu!

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 9